| NeacsuAncuta07 a întrebat:

Acomandat cineva produse de la mobila Laguna?
Sunt interesată să achiziționez câteva piese de la ei de pe site însă nu știu cum sunt în realitate.
A comandat cineva intre voi?
Imi putetie spune o părere despre mobila produse de firma Laguna?
Sunt interesată și dacă aveți propuneri de site uri care sunt de încredere.
Pun această întrebare aici pentru că nu dispun de prea mulți bani și nu-mi permit să greșesc cu achiziție acestea.

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Am comandat recent un pat. Au prețuri convenabile, dar nici calitatea nu este wow. PAL-ul este de 16mm.
Îți recomand Vellea Home, este o firmă bulgărească și livrează și la noi. Sunt foarte serioși și eficienți, am comandat de multe ori de la ei. Materialul este tot de 16mm, dar piesele sunt ceva mai bine concepute, și pentru o sumă în plus asigură și montajul.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru mobilier în general se recomandă cumpărarea direct din un magazin fizic, nu online. De asemenea, trebuie să citești cu atenție ce se scrie cu litere mici, dar cel mai important, costurile de transport, livrare, ca să nu te trezești că ai cumpărat, de exemplu, de 3000 RON, dar cheltuielile de transport, pot ajunge la 10% din valoarea produsului. De asemenea, trebuie să ai un montator priceput, căci mobila va veni în pachete, nu montată. Plus, că nu poți ști ce vei primi, ca integritate fizică a pachetului.
Faci un calcul simplu câți bani va costa mobila online, cu transportul, montajul său și dacă deja va depăși, cu cel puțin 25% valoarea produsului, mergi și cumpără dintr-un magazin din oraș, căci este mai ieftin.