| paulp a întrebat:

Am gasit astea prin casa: https://imgur.com/a/rqagE9X si habar nu am ce sunt sau daca is bune la ceva ori le pot tot arunca?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

De fapt sunt suruburi de asigurare a tamburului masinii de spalat in cazul in care e manevrata/transportata.laughing
Se scot inainte de punerea in functiune.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Par sa fie niste suruburi de fixare pentru ceva material casant (de aceea au garnituri de cauciuc), iar cheia este pebtru strangerea suruburilor.
De exemplu, cu asemenea suruburi poti prinde o oglinda pe perete (folosind si nipluri), pe o scandura etc. sau alte placi care se pot sparge mai usor.

| sierra1 a răspuns:

Fixare mașină de spălat in caz de transport. Dacă nu ai de gând să te muți cu mașina de spălat cu tot, aruncă-le

| darrio2007 a răspuns:

Le poti arunca, sunt de la masina de spalat. Se scot dupa ce aduci masina noua de spalat acasa. Fixeaza tamburul pe timpul transportului. La fel am avut si eu la masina mea de spalat.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Holiday):

La masina mea am cu totul altfel suruburile de fixare.
(Bosch tongue )

| paulp explică (pentru sierra1):

Tare. de cand am cumparat masina de spalat m-am mutat si nu le-am folosit la transport happy

| sierra1 a răspuns (pentru paulp):

Atunci nu mai sta, aruncă-le

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Cine are BOSCH e domn!

Bula
| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Sau are un pic mai multa minte. laughing
Cel mai vechi aparat Bosch pe care-l am este un congelator no-frost, din prima serie. Piesa "de muzeu", care are peste 30 ani, dar functioneaza perfect si acum.

Un aparat DE FIRMA costa de 2-3 ori mai mult, dar are viata chiar si de 5-10 ori mai lunga, cu mult mai putine reparatii sau chiar deloc.

Asa este cu orice produs sau servicii: dai un ban, dar stai in fata, linistit. happy

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

"Un aparat DE FIRMA costa de 2-3 ori mai mult, dar are viata chiar si de 5-10 ori mai unga"

ei, aici am mai putea discuta dar nu e cazul...