| TheLeGeNd a întrebat:

Am o intrebare happy FANTA DE PORTOCALE PATEAZA? sad ca pe tesatura nu e colorata... adica este precum apa. Am auzit ca cea de struguri pateaza. dar cea de portocale? este tesatura ALBA si a stat udata cu fata 30min... Deci PATEAZA? sad

Răspuns Câştigător
| Americanuu a răspuns:

Fanta de portocale contine galben de chinolina care este un colorant ce este folosit chiar si pentru parfumuri, iar parfumele pateaza. In mod normal ar trebui sa pateze.

4 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Ar trebui sa apara o pata galbena, dar nu un galben intens, un galben sters... Spala tesatura alba cu clor sau vanish si vei scapa de petele de fanta.

| tequila777 a răspuns:

Pateaza putin, neh.
Cel mai bine ia niste detergent de vase ( e f bun pentru tot felul de pete) pune pe coltul unui prosop cu putina apa pana face spuma si apoi freaca nitel pata pana iese, si clateste cu apa ______ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| MetalLover a răspuns:

Nu. Adica mie nu mi-a patat-o energizantul, cafeau si nici fanta de fructe de padure. laughing

| Andreea_7452 a răspuns:

Da orice suc cu acid pateaza sa stii