| alina_ioana a întrebat:

Am o usa de balcon din aceea veche, as vrea sa o schimb, insa mai intai e clar ca trebuie sa scot tocul usii. Nu as vrea sa ma apuc acum de vreo curatenie generala, asadar cum pot scoate acel toc fara a face prea multa mizerie? Nu vreau sa stric peretii prea mult, ci sa fie totul simplu si cu cat mai putine stricaciuni.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce doresti tu, fara stricaciuni prea mari, si fara mizerie multa, doar un meserias poate face. Si poate face incit tu doar sa dai un pic cu matura in jurul usii duoa ce isi termina el treaba.

| romeo78 a răspuns:

Se scoate din balamale ușa veche. Apoi, cu un tăietor cu disc, fainăr, cunoscut în popor, de la mijlocul tocului, unde nu este cui, se decupează o bucată, pe o parte, iar pe cealaltă parte, doar se crestează pentru a putea să se rupă mai ușor.
Succes!

| 09Ioana09 a răspuns:

Nu o sa se strice prea mult. Ai nevoie de cineva care sa stie sa schimbe una. O schimba cu grija si o pune pe cea nouă.