auran
| auran a întrebat:

Am primit de curand o muscata superba, cum trebuie sa procedez pentru a nu o pierde

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Muscata nu necesita ingrijiri speciale, se uda zilnic in anotimpul cald dar nu excesiv(putrezeste radacina), infloreste aproape tot timpul. Daca frunzele sunt prafuite si nu aveti posibilitatea sa le tineti in ploaie, puteti pune ghiveciul in cada si sa stropiti frunzele cu apa.

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Udo de 2 ori pe saptamana. L-S

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Este o floInformatii generale:
Aspect:
- frunzele dese, rotunde, ondulate sunt acoperite pe margini de flori;
- florile sunt mari, albe, roz, rosii sau mov.
Ingrijire:
- replantarea se face in pamant moale;
- udarea se va face moderat;
- prefera lumina directa a soarelui;
- prefera aerul uscat iar temperatura sa nu fie sub 10 grade C.
Boli, daunatori:
- coropisnite, paduchi de frunze, molii;
- mucigaiul.
are foarte frumoasa.ai aici ce ar trebui sa faci.Atentie la caldura mare.

| gabrielutzu a răspuns:

Buna...
Nu o lua cu tine pe drum, in tramvai, metrou, autobuz, troleibuz, tren, avion, etc, tine-o acas si atunci nu vei avea cum sa o pierzi

Pa pa pa pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O protejezi de soarele puternic, o uzi o dată la două zile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms k mi-ai adus aminte sa mai ud si eu plantele d la mine din ksa k uitasem de elestraight face cred ca s-au si uscatbig grin