| Gabeh a întrebat:

Am un banc de tâmplarie foarte vechi și nu gasesc picioarele sale de susținere.
Cu cât aș putea să-l vând?
Aveti aici un colaj in care am pus poze cu el:
http://tinypic.com/r/2lstfdy/9

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu numai picioarele ii lipsesc in poze, ci si icurile (penele) de fier si sistemul de insurubare in lungime.
Daca le mai ai, atunci este utilizabil, un tamplar isi poate confectiona picioare.

In starea din poza, fara piesele de strangere, poti cere 2-300 euro.
Daca o pui la punct, poti cere si 500 euro sau chiar mai mult.

De regula, o asemenea masa isi poate face orice mester tamplar.