| mihaiC a întrebat:

Am varsat cafea pe covor si am incercat sa curat cu Vanish, mare greseala, pentru ca nu a curatat deloc si in plus tot din cauza lui a aparut asa numitul efect de micsorare a covorului, mai exact niste onduleuri in zona afectata.
Intrebarea e cum as putea sa scap de acele onduleuri?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dai pe dos cu aracet! Si eu am patit asa cu o traversa persana! Si am dat cu pensula cu aracet pe dos si l-am lasat sa se usuce! S-a indreptat...batz!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru pata de cafea, uite:
http://sfaturilebunicii.wordpress.com/......-pe-covor/

| smaranta a răspuns:

Incearca sa speli tot covorul, sau daca e prea mare si nu ai conditii, du-l la curatat.

| waXonwaXoff a răspuns:

De onduleuri cred ca cu fierul de calcat, pui o batista peste ele si cu fierul de calcatle indrepti.Si sa stii ca petele de cafea se scot cu apa minerala.

| Luis2u4u a răspuns:

Mai bine il duci la o firma de spalari si curatenie: http://www.dianaconstruct.ro/servicii_curatenie.html