| anonim_4396 a întrebat:

Ardeiul iute merge plantat langa ceilalti ardei?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sub nicio forma, risti sa faci o recolta frumoasa de ardei iuti si sa nu-i poti folosi deloc pentru ca iuteala nu dispare la mancare.

daniela
| daniela a răspuns:

Bineinteles nu are nicio importanta decat cand il gatesti

mira
| mira a răspuns:

O oarecare distanta se impune. Mira

| mioara a răspuns:

Nu pentru ca se polenizeaza si se fac toti iuti.

| Tommy a răspuns:

Incearca sa-i plantezi chiar in celalalt colt al gradinii. Daca-i lasi alaturi, ai sa ai numai ardei iuti. Asta dupa prima recolta. Daca-ti doresti recolta numai pentru un an, atunci nu are nici o importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. dar ii iuteste pe toti prin polenizare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, pentru ca, mai mult ca sigur se vor poleniza intre ei.ar trebui sa ii pui in alta parcela.sau macar sa aiba cativa metri intre ei.ai sansa, ca pe aceiasi planta sa ai un ardei usturat, unul dulce, unul usturat, unul...

| just.for.you a răspuns:

Din cate stiu nu!