| chocolatte a întrebat:

Cum as putea sa imi tratez lamaiul, e inflorit acum, are pe frunze o substanta lipicioasa! multemuesc

5 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Asa cum a spus si bluerose are paduchi testosi. Il stropesti cu mospilan sau cu o solutie facuta din sapun de casa si apa. Bafta!

| Vizitiul a răspuns:

Http://www.gradinamea.ro/Lamaiul_3128_548_1.html
De pe acest site poti sustrage informatii utile in ceea ce priveste migala lamaiului.

| bluerose a răspuns:

Lamaiul tau are "paduchi testosi", ei lasa o substanta lipicoasa pe frunze. Trebuie sa-l stopesti cu MOSPILAN, urmezi instructiunile de pe plic. Eu stropesc lamaiul primavara cand il scot afara si toamna inainte sa-l aduc in casa.

| dya26 a răspuns:

Cauta informati pe net