| infires a întrebat:

Cum pot sa storc 'sucul' din aloe vera? Este vreun beneficiu pentru unghi de la aloe vera?

4 răspunsuri:
| spotlight a răspuns:

Da este un beneficiu pentru unghi la mine a mers. Sper sa mearga si la tine! Aaaa si poti stoarce sucul taind pe din doua o frunza si o "zgari"putin si atunci sucul curge, sau poti pune frunza direct pe unghii sau pe rana.Pa

| Ruddy_2272 a răspuns:

Atentie! planta de aloe trebuie sa aiba minim 5 ani.

| mocutza79 a răspuns:

Da aloe vera prin masina de tocat, o pui intr-un tifon si o storci.Cat despre beneficiu asupra unghiilor nu am auzit,stiu ca e buna pentru stomac, detoxifianta si creste imunitatea organismului, poate ajuta la regenerarea celulelor dar nu cred ca si a unghiilor.