| lucyfer a întrebat:

Buna dimineata! Va rog spuneti-mi, daca stiti, cu ce se trateaza vinul rosu pentru a nu se mai casa{isi schimba culoarea la contactul cu aerul si lumina}, in ce proportie si care este reteta de fabricare a rachiului din vin de anul trecut{se mai adauga ceva si in ce proportie}?
Multumesc anticipat si va doresc o zi excelenta!

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Cu Borken (un produs unguresc, il gasesti la magazinele care vand seminte de flori, puieti etc). Eu pun 1/2 lingurita (dizolvata in 1/2 l must ) la 50 l cand bag mustul la fiert si repet operatiunea cand trag mustul de pe boasca. E foarte eficient. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti ceva pe lumea satului. ro, ceva hidrogen sulfurat, dar mai bine intrii acolo si aflii mai multe, sper ca dai o damigeana de zaibar