| alexflor87 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cateva retete culinare in care se adauga si vin rosu. Am putin vin rosu in casa si nu are cine sa il bea, asa ca as vrea sa prepar ceva cu el. Cea mai buna primeste fundita tongue

Răspuns Câştigător
| Anileda a răspuns:

Pai fa o friptura de pui cu cartofi la cuptor si pune pe carne vin o sa iasa delicios:X fundita? eu am fost anonimul nu m-am logat sau cu carne de iepure.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se poate face mancare de ficat de vita in sos de vin rosu!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vinul roșu este bun la fripturi, frăgezește carnea, dă un miros aparte fripturii.
Poftă bună.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Atentie, nu folosi vin rosu la friptura de vita fiindca o intareste.

| madalinutza a răspuns:

Poti face o friptura de carne de pui si cartofi piurehappy
faci friptura de pui si vinul o sa ii deie un gust foarte bunbatting eyelashes
Pofta bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa o friptura de pui cu cartofi si pe carne pune vin o sa iasa delicios! Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau carne de iepure cu sos este o reteta care daca pui vin o sa iasa nemaipomenit:X

| Ryan0091 a răspuns:

Uite aici un site http://www.reteteleculinare.com care s-a deschis de 2 zile si posteaza zilnic cate 20 retete culinare. sper sa-ti fie de folos!