| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Când am vrut să citesc indexul la apa caldă, am observat condens în interior, neputând să citesc indexul ca nu se vede. Sunt șanse să schimbe apometrul din cauza asta? În cazul în care se schimbă ce se întâmplă cu indexul vechi? Cum se va plăti acesta?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca nu dispare in cateva zile, comunica faptul companiei la care platesti.

| sweetys a răspuns:

Vorbeste cu administratorul, daca la un control te gaseste asa, daca e unul mai jegos o sa faca scandal sa platesti la pusal. Mai bine dai 150 pe un apometru nou, daca e nevoie, decat sa te incurci cu toti nebunii. Daca nu poti citi indexul, probabil o sa iti ia o medie, cam cat consumi de regula, pentru a plati.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru sweetys):

Am vorbit și el mi-a recomandat pe cineva care o să vină mâine să vadă pentru ca îmi pică și dintr-o țeavă, apometrul fiind ieșit în afara apartamentului, cel pentru baie. A zis ca nu e problema cu indexul ca il dau dupa ce se rezolva cu instalatorul, dau in fiecare luna indexul și consum maxim 2 mc pentru ca stau singură.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Adinutzzaa):

2 mc la apa calda de la baie, unde nu se vede din cauza condensului.

| Adinutzzaa a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Însă se pare ca nu este defecțiune la mine pentru ca nu mi se consuma pentru ca se vede pe apometru ca nu imi consuma nimic