| onuțadeea a întrebat:

Buna seara TPU! odata cand ma plimbam pe strazile din orasul meu (rm. sarat) am vazut o casa care mi se parea ca are o instalatie "speciala". era o instalatie care avea in varf un bat din copac care se misca precum pendulul. batul acela parea sa fie pus in miscare de un motor, pentru ca se auzea si un bazait. in plus pe cablurile electrice care porneau de la casa cu pricina parca se vedea ceva mergand. ca o vibratie asa. si inca ceva. instalatia aceea parea cam izolata. era situata intr-un colt, exact langa gardul casei vecine. are cineva idee ce fel de instalatie ar fi aceea? nu de alta, dar mi-a cam starnit curiozitatea.

2 răspunsuri:
| onu?adeea explică:

Sincer n-am cum sa-ti atasez imagine, pentru ca asta am vazut cand eram mica. deci prin anii 90'. ma plimbam prin oras cu mama si tata. atunci nu existau telefoane cu camera foto ca sa pot sa fac poze. imi pare rau!

| Ilie_Condrea_1990 a răspuns:

Incearca sa atasezi o imagine pentru a intelege mai bine despre ce este vorba. Viziteaza www.imva.ro