| andreei025 a întrebat:

Buna seara tuturor.as vrea sa stiu daca se poate, un zidar in cat timp face in metru patrat de zidarie din caramizi de 29x24x18 cu salahor si tot ce are nevoie la nas.multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva minute, maxim 1/2 ora, daca stie meserie, cum se zice.Si asta cu pregatirea materialelor.

| CasaSiDesign a răspuns:

Un zidar zideste 1 metru cub de zidarie cam in 3 ore. Aici gasesti niste norme de lucru http://cemacon.ro/wp-content/uploads/2013/07/Softmagazin.pdf