| Anaxor96 a întrebat:

Buna seara tuturor! Va rog da-ti-mi si mie va rog niste idei despre ce as putea gati de Revelion...de Craciun deja am pregatit cu mama racituri, peste la cuptor, cannelloni, friptura de porc si peste prajit. Voi ce pregatiti de Revelion si de Craciun ce ati pregatit? Va rog ajutati-ma! Scuzati categoria! :*

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai eu uite ce incep sa pregatesc pentru masa de revelion.
nelipsita salata beouf, fac toba, gratar binenteles, un pui la punga, salata de icre, sarmalute ca nu am facut de Craciun, si desert, placinta cu branza/mere, un tort, braduti, si salam de biscuitilove strucklove struck multa sanatate si un an nou fericit si plin de realizarihappy

| IrinaIvashkov a răspuns:

Bună!

Să știi că de revelion cele mai bune sunt mâncărurile tradiționale. Eu zic că ar fi bine să faci niște sărmăluțe puse în vărsa dar și în frunze de vită-de-vie e bine dacă ai păstrat. Ai putea să o ajuți pe mamă ta să facă o gustoasă salată beouf dacă nu aveți vreo alergie cu maioneză =p~. O salată orientală(cu cartofi) ar da bine. Poți pregăti și ceva ușor. Adică în seară de revelion, un platou cu diferite salamuri, brânzeturi, măsline, cârnați și ce îți trece prin cap pentru un platou gustos :-).Ar merge niște cartofi fierți, după care prăjiți puțin la cuptor cu condiment de cartofi, desiguri iar după ce sunt gata să aplicați un pic de sos de tomate. Mmmm, gustos! Niște copanele ar fi super delicioase cu cartofi. Copanele cele mai bune sunt logic de pui!

Baftă la mâncare!

| aryana1991 a răspuns:

Sunt satula de atatea mancaruri.nimic special...niste pulpe in punga magica
oun gratar, poate niste sarmale si niste aperitive...

| ICanSeeAll a răspuns:

Oua umplute, platouri, sarmale.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

Răspuns utilizator avertizat
| PoliTm a răspuns:

Un tiramisu.Maicamea asta face.