| angerdragut a întrebat:

Buna,stie cineva cat ar costa sa faci o casa la rosu p+m? cam cate mii pss in IASI vreau sa fac.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu o casa decenta, pana in 100 mp pe nivel, ajungi undeva pe la 25.000 euro. Bineinteles, orientativ.

| gicaputinica a răspuns (pentru regis):

Cam atat dar, asta presupune doar fundatia, zidurile, placa intre etaje si acoperis simplu fara invelitoare.
Daca vrei beci, terasa, "cinci mii" de balcoane, acoperis cu multe fete si lucarne sau acoperis inalt pentru o eventuala mansardare, pretul va creste semnificativ.

| angerdragut explică (pentru gicaputinica):

Mersi mult

mersi mult

| gicaputinica a răspuns (pentru angerdragut):

Cu placere!

| Any_6603 a răspuns:

Buna, in primul rand trebuie sa spui cam ce suprafata ai dori sa aiba casa...a mea spre ex..are o amprenta de 100mp si ca si suprafata utila 127 mp p+m...asta inseamna cam in jur de 156 mp construiti=25000euro ceea ce reprezinta manopera+materiale constructii fara usi si geamuri doar constructia si acoperis.Toate cele bune si succes!

| Luis2u4u a răspuns:

Difera in functie de materiale folosite, teren, marime etc. Poti sa faci o estimare de pret la adresa aceasta: http://www.florvalconstruct.ro

| shahrokh_شاهرخ_1972 a răspuns:

Buna ziua
depinde
cu matrial de construcii si fara matrial
manopera este 35 euro m2
daca va intresaze!
sa ma contactati 1