| miry a întrebat:

Stie cineva cam cat costa sa faci succesiunea pentru o casa? mersi

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Taxa de succesiune se calculeaza functie de valoarea pe metru patrat a casei pe care o ai sau a terenului, valoare ce se stabileste de catre primarie functie de anul de constructie a imobilului, zona in care se regaseste imobilul, din ce e construit imobilul, la ce etaj este etc. Aceeasi valoare este luata in calcul si pentru impozit.
Ex luna trecuta o colega a mea pentr-un apartament de 2 camere cca 60mp la etajul 11 din 11 in Militari zona Gorjului a plati 3.500 lei

5 răspunsuri:
| J7anine a răspuns:

Depinde unde se afla casa, ce valoare are si desigur la ce notar te duci! in ce oras se afla imobilul? poate iti spune cineva un notar cu preturi mai rezonabile...

| nicoleta_5825 a răspuns:

DACA FACI SUCCESIUNEA PRIN INSTANTA DE JUDECATA, TE COSTA MAI PUTIN.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa iei la rand mai multi notari! Sa ii rogi sa-ti calculeze taxele pentru succesiune! alegi varianta mai favorabila! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de milioane pup kris

| miry explică:

Va multumesc pentru rasunsuri