| musterrl a întrebat:

Buna sunt Raluca si sunt noua pe aicihappy, imi plac foarte mult unele discutii de aici unele chiar sunt interesante, asa ca, am si eu o intrebare:am o floare numita "sporul casei"am tinut-o in gradina pana mai acum 2 saptamana.am bagat-o in casa sa o am si la anul dar din pacate moarecrying, aveti idee de ce? la mama pe balcon de ex sta f bineiar la mine moare, are lumina are tot ce-i trebuie, va multumesc pentru. raspunsuri

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Ar trebui sa o pui intr-un loc mai racoros pana se obisnuieste cu o temperatura mai ridicata decat cea de afara.
Daca din pacate este prea tarziu, ia un lastar de la mama ta si pune-l in apa pana face radacini. Se pride foarte repede din cate stiu eu, asa ca nu dispera. Data viitoare sa nu o mai lasi asa de mult afara; cand noptile devin prea reci trebuie dusa in casa. Bafta!

1 răspuns:
| JustMeFlory a răspuns:

Poate este prea cald la tine in camera si de accea se ofileste.Mai bine las-o pe balconul mamei daca vezi ca ii este bine acolo.