| Lulupana1234 a întrebat:

Buna TPU,am un alun în grădina din spatele casei, nu este foarte mare dar e în creștere și face alune cam putine, aș vrea să îi folosesc alunele ca să îl înmultesc doar ca nu stiu cum să fac.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu butași ai încercat?

| relian a răspuns:

Tai lastari de 1 an din pomul tau si ii bagi in pamint.Asta primavara, apoi cauta sa ii tii umbriti un timp, sa stea pamintul ala umed.
Poti pune acei butasi si in nisip, in turba in galeti etc.

| gabicoo a răspuns:

Cumpără butași!
Nu reușești tu de unul singur să-l înmulțești! Treaba asta o fac horticultorii!