| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU as dori sa imi spuna cineva cum se numeste soiul de vita de vie care face stugueii mici si negrii si care la atingerea loe tew patezi de la ei.

Si se pateaza pana si vasul in care sunt culesi de la eu FETEASCA NEAGRA nu cred ca pe net imi arata soi de struguri mari iar aceea negrii arata cam asa :

http://2.bp.blogspot.com/......ruguri.jpg

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Poate ca no fi soi ala cel cauti tu, o fi vreun prapadit de hibrid.Treb sa ai poza sa iti poata spuna careva.Asa multe soiuri de vita de vin pateaza.Treb sa arati poza strugurelui, nu boabe la gramada.
In general aia care pateaza in cazul soiurilor nobile is cele pentru vin, cele pentru masa nu prea pateaza cum spui tu.