| BorsuMihai a întrebat:

As dori sa varuiesc pomii din fata casei si nu stiu cum. Am var dar ce trebuie sa fac cu el? cata apa trebuie sa pun in var? Astept si sugestii! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! doar apa si var, nimic mai mult. operatia asta se face de obicei primavara.pui 200 de grame var si un litru de apa, nu trebuie sa fie smantanoasa solutia.
O zi frumoasa sa aihappy

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Ti s-a spus deja cum sa faci dilutia. Ca pui mai mult sau mai putin, nu prea conteaza la pomi. Dar macar sa fie in galeata cum e laptele.
Iar cind te apuci, moaie bidineaua mereu doar cu virful ei in var, altfel, vei da cu var si prin jurul pomilor.