| Eucupersoanamea a întrebat:

aseara am vrut sa fac un sirop doar din zahar si apa dar l-am fiert prea mult si sa cristalizat, cum pot sa mai curat oala, am lasat-o toata moaptea cu apa ca sa se inmoaie zaharul dar e tare ca piatra.

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Pune vasul asa cu apa in el din nou pe foc mic si amesteca usor. dupa inmuiere o poti spala usor.

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Trebuie reancalzita, pune-o iarasi pe foc mediu, iar pentru a se curata pune mai multa apa si fierbe-o pana se dizolva tot zaharul.Succes