| Innorat a întrebat:

Dau funda. Care sunt lucrurile necesare atunci cand te muti intr-o casa noua?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
important e sa ai casa /sa nu te ploua si sa ai un pat unde sa dormi... apoi in functie de buget iti achizitionezi...aragaz/frigider/masina de spalat si tot asa in functie de "greutatea" bugetului.
O seara bunahappy

| Mihaela1964 a răspuns:

Mobila de dormitor,sau macar un pat pe care sa dormi,masa,scaune,frigider,aragaz,vase pentru gatit,cesti,pahare,covoare,perdele, masina de spalat, televizor, lenjerii de pat, prosoape si multe altele.

| xBya a răspuns:

Dildoul/papusa gonflabila.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

1.PC
2.TV
3Ghiozdanul de scoala
4.Cartile de scoala
5.Pahare,farfurii si tot ce inseamna tacamuri
Sper ca te-am ajutat. funda?

| adishorMS a răspuns:

Ca si bagajul de la mare contine lucruri diferite in functie de persoana, parerea mea:cat mai putine din veche casa, si asa se vor strange inutilitati de-a lungul timpului
masa si patul

| Annapro a răspuns:

In special lucrurile cu care ai amintiri happy. De exemplu... un tablou, o fotografie, un birou, biblioteca, aparatele (T.V, computer, Laptop etc.). Ai putea lua cate ceva din fiecare camera! Bafta!

| adinaTPU a răspuns:

Mobila, covoare, aparatura (tv, radio, aer conditionat, frigider, aragaz, mixer) alarma de gaze, oglinzi, accesorii, baie, vaze, accesorii bucatarie, etc)

| PisicaFIFI a răspuns:

Necesare pot fi multe. Vitale mai putine. Presupunand ca te referi la un apartament, si nu la o casa 'pe pamant' la care lista se poate mari:
- articole de igiena si curatenie (sapun, sampon, prosop, pasta si periuta de dinti, detergent pentru rufe, aspirator sau macar matura, ideal si o masina de spalat rufe);
- dulap de haine sau macar un raft sau suport de agatat hainele;
- pat pe care sa dormi sau macar o saltea + asternuturi;
- aragaz sau macar o plita;
- frigider;
- dupa preferinte: televizor, calculator, aparatura audio etc.

| HeckerMyNames a răspuns:

Aaaa...eu as spune ca ai nevoie de tot ce nu ai intr-o casa noua happy