| Simo1355 a întrebat:

Mi'am facut un abajur din sfoara cu aracet pe un balon si cand am spart balonul.mi s-a pastrat forma dar a ramas aracet intarit intre sfori..cum asa putea scapa mai usor de el? Mersii anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Bravo tie! Incearca sa-l tai cu varful unui cutter, tinand contra prin interiorul abajurului cu mana invelita intr-un prosop.Bafta!

1 răspuns:
| Dumitrache_Petrus-iulian_1983 a răspuns:

Daca mai incerci vreodata urmeaza urmatorii pasi:
1-introdu sfoara in aracet
2-trage sfoara printre degete pentru a indeparta excesul de aracet
3-bobineza pe balon.
Foarte important sa folosesti aracet pentru lemn care devine transparent dupa uscare.