| teemo2000 a întrebat:

Renovez acasa vopseaua pe care am dat-o mi se pare foarte mata. Cum as putea sa o fac putin mai lucioas? este ceva pigment sau altceva?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Este vopsea asa mai lucioasa, doara trebuie sa intrebi.Sunt vopsele mate cum zici tu,semilucioase sau lucioase, nu stiu exact cum se numesc, adica lucioase sau mate, dar poti intreba la un magazin, aia trebuie sa stie, sau de regula scrie pe cutie sau in ce este vopseaua.Nui vorba de pigment, este vorba de vopsea cum este facuta.

| cristi202 a răspuns:

De aceea exista lacul. Una, doua, trei mioni, funcție de cit de lucios vrei axa arate.