| alinuta16 a întrebat:

Vreau sa stiu cum se prind trandafiri sub sticla? Funditatongue

Răspuns Câştigător
| niknip a răspuns:

Mama mea punea trandafiri cu sticla sa se prinda cand eram eu mai mica. Din cate imi mai aduc aminte taia un lastar de trandafir il punea in pamant si il acoperea cu jumatate de sticla de plastic. Din cand in cand, la cateva zile ridica sticla si ii punea apa apoi o punea la loc.Cred ca sticla ramanea pe lastar pana primavara.Mult sopr la plantat trandafiri iti doresc! Si sa se pinda, sa creasca si sa infloreasca!

1 răspuns:
| misu a răspuns:

Iti spun eu dar grabestete...babeste doar in august se pot taia lastarii. tai lastar de unde nu a avut floare cam la 20 cm si bagi jumate in pamant tai pet de2; 5 si pui peste descurcate.