| oanaana14 a întrebat:

Bună ziua! Am cumpărat o lustra Led cu telecomanda iar partea prinsa de tavan are un led care își schimba culorile... Cum fac de la telecomanda sa rămâna doar o singura culoare ( ex. Rosu), fără celelalte 8 patrate ale lustrei.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Citeste manualul de utilizare.

| oanaana14 explică (pentru danbnz):

Da, am citit! Nu specifica asta...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna la servisul lor si intreaba i pe ei sau cauta pe net modelul lustrei si gasesti.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca in manual nu se specifica asta, inseamna ca nu merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti, ledul acela este o diodă de fapt care comandă jocul de lumini, singura solutie este dezactivarea acelui led si pusa lustra pe direct numai pe o singura culoare, dar de fapt ăsta este farmecul lustrei jocurile de culori, exact ca la pomul de Craciun instalatia care are culori diferite comandate electronic, daca dezactivezi la instalatia de pom cutiuta care schimba jocurile de lumini va fi urît.