| elenamarian95 a întrebat:

Vreau sa trag apa la o casa de la tara la parintii mei in primavara aceasta si nu stiu ce ar fi mai bine sa aleg:sa trag apa de la reteaua publica(avem si apa si canalizare la poarta) sau sa bag hidrofor? Care solutie ma costa mai putin?

Răspuns Câştigător
| Itanul a răspuns:

La reteaua publica, vei pune ceas de contorizare a consumului si vei plati pe factura cat consumi.
Daca ai fantana cu suficienta apa, nu scade si nu seaca, cel mai convenabil ar fi hidroforul. Platesi energia electrica dupa cat merge.
Fa-ti tu planul dupa cat stii ca se consuma. Daca uzi si gradina, nu recomand reteaua publica.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

La rețea ai apa potabila, merita trasa in casa. Pentru curte si gradina, un foraj (daca nu ai fântână) si o pompa de gradina.