| HeroFlavor a întrebat:

Am spart un parfum si sunt cu parintii in casa. Sfaturi? Dau funda. Dar URGENT, pentru ca nu vreau sa gaseasca parintii ca am spart parfumul!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cel mai bine este să accepți situația. Poate că mirosul va dispărea dacă vei spala locul cu detergent de geamuri sau de rufe; dar vor vedea lipsa parfumului. Dar dacă ești cu ei in casă până acum deja au simțit mirosul de parfum. Poate vor găsi și cioburi. Acceptă situația și gata. Ai spart un parfum, doar nu ai dat foc la casă. Părinții nu trebuie să-și certe copii de fiecare dată când aceștia greșesc. Părinții trebuie să își ia copii în brațe și să le spună: "Nu-i nimic. Este mai importantă liniștea ta decât parfumul spart."
Dacă în cuvintele tale Îl vei ruga pe Dumnezeu să te scoată din situația în care ai intrat, vei vedea minuni.

1 răspuns:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Ia sticla de la parfum sau din ce e format si arunca-l, da cu un burete cu apa in locul unde e parfumul, lasa o fereastra deschisa..si gata.n-a fost cam urgent raspunsul dar mna.