| EmptyMind a întrebat:

Buna ziua.Intrebarea mea e in legatura cu niste punctulete de pe pamantul de la flori, la supfrafata.Sunt niste puncte portocalii-galbene.Sunt cumva ceva "raie" sau ceva de genul, bacterii, ceva care poate afecta planta? Multumesc:)
Imaginile sunt aici:
http://img140.imageshack.us/g/dsc00076uh.jpg/

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Alea sunt de la calcar.Inainte sa uzi florile pune o sticla cu apa la statut 2-3 zile si vei rezolva problema.Si nu afecteaza planta, doar ca este inestetic.

1 răspuns:
| Cozyy a răspuns:

Eu schimb pamantul o data pe an. si eu aveam problema asta la ele, dar las apa intr-o sticla cam o luna, dupa care le ud cu apa aia. am mereu apa pusa la soare.
incerca sa iei o lingura si sa indepartezi calcarul.