| Scurtu_Catalin_1969_65pl a întrebat:

pe hornul casei s-a depus un fel de gudron intarit, cum as putea sa il curat va rog? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Desfundarea cosului se face cu solutii speciale, naftalina sau coji de cartofi. Se face focul in locul de vizitare si se toarna aceste solutii. Gudronul intarit se poate curata total doar prin demontarea cosului si reconstruirea lui. Atentie! Aruncarea substantelor se face cu usita inchisa, pe sus. Altfel risti sa dai foc la ceva prin casa sau sa iei foc chiar tu.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pentru asta exista cosarii. Apeleaza cu incredere la unul.

| Demidol a răspuns:

Inca mai exista cosari. Si sunt profesionisti, stiu ce fac. Nu risca un incendiu facand ceva la care nu te pricepi.