| ___qIS2 a întrebat:

Bună,m-am lovit rău la cap și am sânge în păr și s-a întărit, cum as putea sa îl curat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi mai intai la medic sa te curete. Poate fi rana deschisa si poate ai nevoie de niste copci.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu apa calda si sapun sau sampon.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic!

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te la spital. Poti face cheag de sange la bostan. Si cu asa ceva nu-i de glumit.

| mont a răspuns:

În primul rând ar trebui să mergi la medic pentru un control.

| MrAM a răspuns:

Facand un duș, sa fie temperatura ok la apa. Poti folosi sampon ca nu moare nimeni si in prealabil o crema antiseptica, insa tine cont cat de tare te-ai lovit sa nu ai surpriza unui traumatism cranio-cerebral: star de amețeala, varsaturi, letargie pot indica asta.

| RaluAle00 a răspuns:

Simplu.Faci duș să scapi de sânge