| TheCreature a întrebat:

Cam cat costa o analiza a apei?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

O analiza a apei din fantana costa la laborator 28 de ron(in zona la mine)

5 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Nu stiu pretul, dar stiu ca tatal unei colege de a mele e ecolog si el ne-a dat niste teste speciala.Deci iei o cantitate de apa intr-un pahar, pui testul si astepti. Apoi pe hirtiuta aia apare o culoare.Pe cutie e o instructiune-ce culoare ce inseamna. Poti sa-ti cumperi un asa test(o cutie cu 50 de teste). Costa la 100 de lei.

| SLS a răspuns:

Cam dupa cantitatea de apa iti dai seama de pret, nu, nu e o avere(da asta crezi).

| 83Cosmin a răspuns:

'Depinde ce vrei sa testezi. Unele teste le gasesti si in comert: ph, calcar.

| TheCreature explică:

Nu ma intereseaza ph-ul sau cat calcar contine, oricum aceste date o sa le primesc dupa analiza, dar pe mine ma intereseaza gradul de puritate a apei si daca apa respectiva este clasificata ca si produs alimentar.Va multumesc pentru raspunsuri.