| Domnica a întrebat:

Care e cea mai eficienta cale de a indeparta urme de grasime de pe un perete vopsit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai o mana de aracet mai gros(laptos), altfel iti ies petele de grasime prin vopseaua pe care o dai, sau razuiesti usor si faci o pasta de ipsos, lasi sa se usuce, freci surplusul, dai cu aracet si apoi cu var

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

vopsit cu ce fel de vopsea

Bula
| Bula a răspuns:

Daca este vopsea lavabila de calitate buna, atunci se poate spala.
Daca nu, se spala cu sapun, cu bidineaua si se reface zugraveala.

| lenu_2949 a răspuns:

REVOPSIT