| ada_marcian a întrebat:

Care planta de apartament e cel mai usor de crescut?

Răspuns Câştigător
| murik a răspuns:

BAMBUSUL.
Sunt mai multe inaltimi disponibile, si de 2 feluri: drepti sau cu spirala in partea de sus. Se tin intr-un vas cu apa. Asta inseamna ca poti obtine multe aranjamente, in fctie de pietrele, nisipul sau culoarea vasului in care il asezi. de ex. pietrele pot fi : de rau, de stanca, de marmura, colorate mate, colorate transparente etc pe care le poti achizitiona mai din toate hiperm. de specialitate sau nu, florarii etc. Vasul ti-l recomand din sticla, pentru ca vezi toata planta cu radacini cu tot. Si 2, asta mai inseamna ca in vacantele mai lungi nu trebuie sa-ti faci griji ca nu are cine sa-ti ude plantele, nu trebuie decat sa lasi mai multa apa in vas. Iti recomand de asemenea ca 1 data pe saptamana sa ii schimbi apa si sa ii faci un dus cu apa rece. Nu are nevoie de lumina deloc, si ii poti aseza f inspirat si intr-un aranjament in baie, de asemenea iti rec. ca aici sa ii alegi mai mici de inaltime. Sa ai inspiratie...

2 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Ficusi, Trandafiri, Craciunitele, Miresuci, Edere, Cactusi, sunt sute de feluri de flori ce se creste usor si sunt de camera.toate cresc si se ingrijeste usor care le am scris...

| nicky a răspuns:

Draccena, e o planta careia ii place orice perioada, trebuie udata doar o data pe saptamana si ii convine si umbra si lumina