| dorulacatus a întrebat:

Cât costa metrul pătrat pentru o casa la roșu?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

@crinu - nu este metru rotund, in schimb este metru cub, ba chiar si ster sau liniar.
Pretul difera foarte mult in functie de caracteristicile casei, de numarul de nivele, de compartimentarile interioare, de grosimea peretilor samd, prin urmare este greu sa obtii un pret exact. Mie mi-a iesit undeva intre 100 si 150 de euro metrul patrat, la zidarie porotherm de 25 cm si acoperis din sindrila bituminoasa, cu planseu pe structura de lemn peste parter si fara planseul de la mansarda (acesta s-a construit ulterior), in conditiile in care constructorul s-a ocupat de absolut tot.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de suprafata, dar firmele iti iau pina la 300 de euro, ai nevoie de meseriasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metru patrat? da ce? este si metru ratund? si cum adica. la rosu? aprinsa?

| italyann a răspuns:

Daca te intereseaza Garsoniera - bucuresti -cartier 23 august ( capatul masinii (153) decomandata pret 20. 000 E negociabil. daca vrei cu mobila care este noua... sau fara! astept raspuns