| monibell13 a întrebat:

Cat costa un metru cub de apa rece in Bucuresti? Stie cineva? Cu aproximatie macar. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Un metru cub de apa rece costa aproximativ 3, 5 lei, dar daca apar pierderi(diferente intre contorul general si cele de apartament) este posibil ca acesta sa creasca!

8 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pret apa rece potabila+canalizare aproximativ 3, 8 lei/mc.

| Livianananana a răspuns:

3 lei (mai putin chiar)

| zemantex a răspuns:

2, 2 lei + TVA. atentie ca daca umpli un bazin, vei plati si ceea ce se numeste "apa deversata" si anume apa ce o arunci la canal. aia e 1 leu/mc. deci ar fi max 1 euro mc cu totu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la Bucuresti, dar la Galati e 2, 87 lei cu tva/mc apa rece.la bucuresti o fi in jur de 3-3, 5 lei

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar va intreb eu pe voi cat costa un mertu cub de apa rece in braila. raspuns va rog pup andreea din braila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor.la noi in Dambovita platim cu 6. 3 lei m3 de apa. e 5, 6m3 de apa si 1 leu de canal care ti-l baga pe gat nu era de ajuns ca se mareste pretul al 2 luni si am ajuns sa platim apa cat benzina...nu s epoate. ce darq putem face ca am as sa platesc apa cat toate facturile de la apartamnet.chair nu controleaza nimeni pretul...nu exista concurenta? nu se poatee face nimic.sa platesc 6, 3 lei pe m3 e strigator la cer!

| cristimntn30 a răspuns:

Stie cineva cat este un m3 de apa in Petrosani?