| gabryeladiana a întrebat:

Cat de toxic este teflonul?

Răspuns Câştigător
| emmaemmanuella a răspuns:

Http://copiluatomic.wordpress.com/2007/06/04/teflonul-ucide/.aici este un site despre Teflon (daca despre el este vorba, aici ai toata raspunsurile) Daca este vorba despre telefon atunci stiu doar ce emite niste radiatii destul de daunatoare pentru creier.

5 răspunsuri:
| Georgiana16v a răspuns:

Am auzit ca e cam "daunor" daca vorbesti prea mult la telefon.
Cat de toxic este nu stiu exact, dar stiu ca poti face cancer de la telefon din ce am auzit la stiri.

| OpenMindedGirl a răspuns:

Teflon este periculos cand e incalzit pentru prea mult timp, la temperatura mare. E indicat sa nu incalzesti teflonul la temperaturi mai mari de 260 grade.

regis
| regis a răspuns:

Suficient de toxic incat sa sa mori imediat ce ai inghitit trei tigai, doua oale si o tava pentru prajituri.
Serios vorbind, abia ce a scapat lumea de oalele din aluminiu (in care se fierbea inclusiv laptele pentru bebelusi), acum trebuie sa ne scapam si de teflon? Eu sunt singurul fericit, pentru ca prefer vasele din fonta.

| fabiola a răspuns:

Este toxic daca ingerezi particule din acea pelicula depusa pe tigai! Iti recomand sa folosesti tigai de calitate cum sunt cele din gama Tefal cu indicator de temperatura si sa le inlocuiesti dupa cel mult 3 ani sau daca aspectul sau arata necorespunzator!