| anonim_4396 a întrebat:

Cate culori de lalele exista?

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Ooooo, multe multe dar nimeni nu iti poate spune sigur cate culori.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incepand cu albul si terminand cu negrul, trecand prin toate nuantele de rosu si galben.Se creeaza permanent soiuri noi. Mira

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nimeni nu stie exact! Floricultorii cauta mereu sa imbogateasca paleta de culori a tuturor florilor... dar mai ales a lalelelor...Conteaza frumusetea lor si ce simbol le dam fiecarei flori in anumite ocazii!

| mariavinereanu a răspuns:

Din cele 100 de specii si cateva mii de hibrizi cine stie exact cate culori de lalele sunt? Coloritul lalelei poate fii de la alb pur pana la aproape negru, cuprinzand in aceasta gama nuante de roz, galben, rosu, oranj, mov, maron iar la "Laleaua papagal "nici nu stiu sa-i definesc culoarea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3, dar de la deschi la inchis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cele 100 de specii si cateva mii de hibrizi cine stie exact cate culori de lalele sunt? Coloritul lalelei poate fii de la alb pur pana la aproape negru,cuprinzand in aceasta gama nuante de roz,galben,rosu,oranj, mov, maron iar la "Laleaua papagal "nici nu stiu sa-i definesc culoarea!

| zuzulina a răspuns:

Nu se poate stie exact se pot crea soiuri noi, hibrizi cu culori diferite