| Cristi3672 a întrebat:

Ce aparat/firme îmi recomandați pentru un invertor de sudura, pentru lucrări ocazionale in gradina, până în 400 de lei?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pana in 400 nu poti avea pretentii la o anumita marca. Dar daca adaugi o suta-doua, te incadrezi la un Velt, care este o marca foarte buna.
Eu am avut un Velt IGBT 200, cumpărat la sfatul unui coleg cu experiență. Eu nu ma pricep deloc la sudură, dar toti care au sudat cu el mi-au confirmat ca e excelent. Din pacate nu il mai am, dar următorul va fi tot un Velt de 200.

| Mymady10 a răspuns:

Nu există o firmă sau un aparat specific recomandat pentru un invertor de sudare pentru lucrări ocazionale în gradină cu un buget de până la 400 de lei. Când căutați un astfel de aparat, este important să acordați atenție specificațiilor tehnice, cum ar fi puterea de sudare, capacitatea de sudare cu alte tipuri de electrozi și caracteristicile de siguranță. Este posibil să găsiți aparate de sudare adecvate în magazine specializate sau prin intermediul unor site-uri web.