| ghtm a întrebat:

Ce are specific seminta griului si cea a fasolei?

Răspuns Câştigător
| thetraveler a răspuns:

Mai exact ce vrei sa stii? diferente sau ce au in comun semintele celor doua? samanta de grau da o radacina deasa rasfirate asemanatoare cu un burete ce ii permite sa foloseasca la maxim precipitatiile. fasolea este o leguma pe cand graul este o cereala.in comun cele doua au o germinare rapida. fasolea e sensibila la frig pe cand graul poate rezista la ger sub zapada

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Contin ambele gluten.Cred ca asta este specific celor doua.Respecte