| pem a întrebat:

Ce fel de canapea s-ar potrivi unei camere vopsita in albastru deschis si plafon alb? ma refer la culoare

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

smug...albastru se potriveste cu oranj perfect deoarece sunt culori complementarehappycombinatia asta mi se pare cea mai reusitahappydar poti incerca si alte variante, bej, verde broscutzatongue

| fabiola a răspuns:

Culoarea caisei!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde foarte mult de nuanta de albastru. Sigur, portocaliul este culoarea complementara. Tine cont si de podea/covor si mobilier. E cred mai important sa se asorteze cu mobilierul, iar culoarea peretilor se poate schimba in timp, cand vopsesti data viitoare. Depinde si de stilul camerei, daca e mai vesel, viu colorat, portocaliu, o nuanta mai deschisa pentru un perete mai inchis si una mai inchisa daca peretele e bleu (gandeste-te si la o canapea bleumarin pentru un perete bleu ). Daca e mai sobru, bej poate chiar o nuanta de gri. Imagineaza-ti cum se vor combina si nuantele intre ele.
Si nu uita ca cele mai reusite combinatii de culori sunt cele inspirate din natura happy

Janina
| Janina a răspuns:

Albastru se potriveste de minune cu galben!
ador conbinatia galben si albastru!