| Musetel a întrebat:

Ce flori se planteaza primavara?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Primavara se planteaza bulbi dar si seminte din care iese flori de gen Trandafiri, Gladiole, Narcise, lalele etc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Majoritatea celor care:
- au fost tinute "la iernat"
- care cresc din samante si se-nsemanteaza in fiecare an, sa infloreasca in timpul primaverii-verii
- care cresc din tulpine
etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand nu mai este risc de inghetare a pamantului se planteaza bulbii de zambile, lalele, crocus, narcise. pentru lacramioare sau ghiocei plantarea se face toamna, cu cat iarna e mai friguroasa cu atat ghioceii si lacramioarele fac florile mai mari, primavara se mai planteaza si semintele pentru plantele de vara sau toamna, in luna aprilie/mai se planteaza bulbii de dalie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu srtiu asta caut si eu