| gherasim a întrebat:

Ce se planteaza primavara? Am un petic de gradina in fata blocului si nu stiu ce sa fac cu el...

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Ceapa
Usturoi
Mazare

4 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Daca vrei sa plantezi legume poti planta, ceapa, usturoi, patrunjel, marar, ridiche, etc. Daca iti doresti flori poti planta, zambile, lalele, trandafiri butucasi, narcise, gladiole etc. Poti planta si fructe, zmeura, capsune, mure de casa.

| gabriellas a răspuns:

Majoritatea florilor si legumelor se planteaza primavara. Asa ca ai de unde alege. Nu-ti ramane decat sa te duci la un centru unde poti gasi seminte (de ex. bricostore) si sa le plantezi. In mod normal ar trebui sa gasesti pe pachet instructiunile de plantare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara devreme se planteaza varza, brocoli, ceapa, salata verde si usturoiul, in luna aprilie daca nu mai exista risc de inghet poti pune castraveti, rosii, vinete, ardei si printre ele brazde de flori, incepand cu bulbii in luna februarie-martie si cu semintele in luna aprilie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gladiole, crini bulgaresti, daliile, si foarte multe seminte la alegere ce ati place.