| cristina_9394 a întrebat:

Ce inseamna "gibilan"? Am auzit de multe ori acest cuvant: "sa moara gibilan al meu", "jur pe gibilan" si cand ii intreb nimeni nu stie. Ma puteti ajuta?

72 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna o porcarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara persoana respectiva care vrei u si nu ii rostesti numele pui aceasta expresie gibilan

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e mare Bendeac daca imita atatea personaje, sunt cocalari cei pe care-i imita nu el. RESPECT Bendeac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara gibilan de nu esti proasta du-te la in puii mei si intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie fernondo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvantu gibilan la folosit fernando la acces direct "la madalin ionescu care scoate sarpele din burta, sa moara gibilan da cu face"silly asta ii expresia propriuziza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu Inseamna nimica malaughing e o expresie care o foloseste Mihai Bendeac [fernando] la "in Puii Mei" LoLLLLL

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cibilan a fost un tzigan smecker pe vremea lui ceausescu ca stiti si voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un tzigan smecher pe vremea lui ceausescu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un raspuns la intrebarea ta! sa stii ca sa moara cibilan este o gluma prosteasca de la in puiii mei cand cineva iti spune asta sau auzi spunand nu-l baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt...nu e nici ciupilan nici cipilan nici gibilan... e jibilan si se citeste gibilan, e de la in puii mei si e doar o expresiewinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au auzit de la televizor de la fernando de la carasebes

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit tot si nici un raspuns nu este corect! nu ati auzit in melodia accea a lui guta cand spunea " si pentru domnul ciupilan "?
Deci acesta este numele unei persoane. Si Gibilan la fel tot numele cuiva. ei de unde stiu de numele astea? de la guta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu zic sa moara veta.laughing) si nu ma gandesc la nimeni cand sp asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gibilan e doar o expresi un cuvant des folosit dar vulgar in concluzie dor cei ne educati il folosesc sau rromi, romi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gibilan Nu e coregt Cibilan se numeste respectivu si sta In cartierul Tei [...marian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o expresie folosita de Mihai Bendeac cand il interpreteaza pe Fernando De La Caransebeş sa moara gibilan rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa moara gibilan daca stie cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sugi PULA asta inseamna

| ELD a răspuns:

Fernando de la caransebeslaughingfoloseste aceasta expresie...de insemnat /asta nu mai stiu//asta e vorba lui probabil nu semnifica nimichappy

| Bernardus a răspuns:

E numele unui tip, si expresia "Sa moara Gibilan" e preluata de majoritatea de la "In puii mei". Am cunoscut pe cineva odata care incepuse sa zica ca l-a cunoscut pe acest Gibilan, ca era ceva infractor care avea probleme cu legea inainte de revolutie, dar ma rog, tipu' nu prea e de incredere, deci nu stiu ce sa zic

| ElectricChapel a răspuns:

Gibilan este este o expresie in limba rromani (tiganeasca). De fapt sunt doua cuvinte: gib ilan=mai scump.
fundita

| Goofy77 a răspuns:

Gibilan este un nume pe care il foloseste Bendeac in show " in puii mei' nu este nimic deosebit

| IrxnIroxyI a răspuns:

Www.123urban.ro incearca sa vezi daca gasesti acolo

Alte răspunsuri