| mikella a întrebat:

Cine dintre voi locuiesc in grecia deoarece vreau sa va intreb :stie cineva daca in grecia exista fructul noni? sau daca exista in alte variante:sirop, plante astept raspuns

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Fructul Noni
Tratamente Naturiste
Efectele fructului noni sunt deja cunoscute si apreciate in intreaga lume. Dar inca mai sunt multi parinti care se intreaba daca fructul noni se poate administra si copiilor. Raspunsul este DA, Noni este foarte benefic si pentru copii, ii ajuta mult in stimularea imunitatii si dezvoltarea armonioasa a corpului. Pe piata exista mai multe firme ce distribuie Noni sub diverse forme, ca sirop sau pastile, din experieta personala pot spune ca copii adora Siropul Noni de la Calivita deoarece acesta are in compozitie si sirop de afine si zmeura ce ii ofera un gust mai placut deoarece siropul de noni simplu are un gust specific ce nu este prea agreat de multi copii.

In plus, Calivita, are o traditie indelungata in producerea siropului de noni stabilizat si este lidera in multe state. Compania Calivita pe langa renumitul Noni Sirop mai are inca un produs natural bazat pe noni si anume Noni Capsule.

Fructul de Noni este cunoscut si folosit de peste 2000 de ani, mai ales in insulele din Tahiti si proprietatile lui curative i-au atras denumirea de "Aspirina din antichitate"

Se cunosc multe din calitatile terapeutice ale fructului Noni, dar numai in ultimele doua decenii s-au facut cercetari stiintifice si medicale riguroase pentru a explica si demonstra puternicele efecte curative asupra multor boli dintre care cancerul si sistemul imunitar in mod special. Sa aflat ca Noni (Morinda citrifolia) contine peste 160 de minerale, vitamine, enzime si alte substante nutritive care afecteaza profund si pozitiv imunitatea organismului.

Se stie ca siropul de Noni nu are contraindicatii, se poate consuma si in doze foarte mari. Dispune de antioxidanţi puternici împotriva radicalilor liberi şi asigură energie.

Siropul Noni inainte de consum se agita, preferabil a se consuma pe stomacul gol, se pastreaza in frigider dupa deschidere, fara lingura din metal, cu un orar fix.

Astfel, doza de incarcare este de 50 ml. de 3 ori /zi, doza terapeutica, 30 ml. de trei ori/zi, doza intretinere, 15 ml de doua ori/zi. De preferat sa consumaţi zilnic 30-90 ml, înainte de mas

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

De ce numai fructul NONI. Este ciuperca KOMBUCHA cu aceleasi efecte terapeutice si nu numai
Se gaseste in tara, se poate prepara ceai la preturi mai mult decat ieftine, iar gustul este dulce/acrisor acidulat.
Se gasesc informatii in multe situri despre aceasta ciuperca.
Sanatate!

| dyana_6840 a răspuns:

Exista dar nu numai in grecia.si in Romania il poti comanda dupa net dar e cam 2 milioane cel mai ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Originalul, si de cea mai buna calitate bautura Noni este Tahitian Noni Original, la pret de 130 Ron/1L exista si in Grecia.
Se poate comanda on line de pe: http://products.tni.com/greece/greek/nonistore/product_category/382458/
la pret de depozit. Detalii: fazakas. zoltan@yahoo.com