| Fiorello a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna cum pot sa elimin hreanul din gradina, sunt invadat si nu stiu ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Greu, nu imposibil de eliminat, totul este sa scapi de umiditatea excesiva din pamant, hreanul nu rezista multi ani intr-un loc lipsit de umiditate. Scoate-l din pamant si valorifca-l, este foarte cautat in perioada de iarna pentru diferite afectiuni.

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Trebuie sa il scoti din radacina (o are foarte adanca) si sa plantezi in acelasi loc altceva.

| piciuk a răspuns:

Ia-l si baga-l la muraturilove struck

| Cronki a răspuns:

Foarte simplu:il scoti din radacina si il arunci pe gradina vecinului rolling on the floor astfel fiecare bucatica de hrean aruncata.,. ii va face vecinului o recolta bogata in urmatorul an!hee hee (hreanul se inmulteste numai prin bucati de radacina)
O alternativa neconventionala (inventie proprie netestata big grin ) ar fi injectarea plantei cu un erbicid ( ocazie cu care inveti sa manuiesti si seringa) tongue laughing

| dany063 a răspuns:

Toarna-i la radacina ulei ars(de masina), sau motorina.in cel mai scurt timp se va usca si nici nu va mai iesi.