| claudius39 a întrebat:

Cu ce se curata mucegaiul de sub covor?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Cu ajutorul soacrei.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se ridica covorul, se tine o zi in solutie de piatra vanata concentrata, se clateste bine si se usuca.
Locul se sterge tot cu solutia de piatra vanata concentrata, de 2-3 ori. Dupa uscare se poate pune inapoi covorul uscat.
La fel se procedeaza cu toate lucrurile & peretii din camera.
Pentru a nu se repeta mucegairea, se vor elimina vaporii din camera cu aerisiri, ventilator, hota etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carpa sau un burete si o solutie de clor cu apa, buretele stors bine si repetat cateva zile la rand, lasi covorul intors pentru a se usca, scoate covorul mai des la aerisit si cauta sursa de umezeala