| Daniel26 a întrebat:

Cu ce se deosebeste un apartament confort 2 de un apartament confort 1? Bucataria este comuna? Dintr-o camera se intra direct in baie sau cum? Care sa fie punctele slabe? (M-ar interesa cele din Bucuresti). Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, incaperile la confort 2 sunt mai mici (inghesuiala e mai mare happy ).

| raluk27 a răspuns:

- Suprafata totala a apartamentului (de exemplu, pentru 2 camere, 40 mp e putin),
- etajul (un apt la etajul 7 e mai naspa decat unul la 2),
- daca e decomandat (e aiurea sa treci dintr-o camera in alta ca sa mergi la baie)
-imbunatatirile (ar trebui sa ai utilitatile trase si functionale, geamuri termopan, gresie/faianta/parchet/geam la baie/centrala termica)
- blocul. Recomandat ar fi un bloc construit dupa 1980.

| Valentinaldoilea a răspuns:

De la oras la oras, criteriile sint ciudat de diferite. Dar, confort 2 inseamna in general ca nu e decomandat iar camerele sint si mai mici. Bucatarie comuna? Asta a r fi la camine sau confort... 14! Totusi, nu e rau sa vezi inainte orice. Unii stiu sa laude bine la telefon dar realitatea e contrara.